Rekord frekwencji dzieci na: V Biegu Osiedlowym na 1 Milę - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Stowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychVisegrad MarathonULTRISBrygada BeskidówMCGPRGravity RevoltFestiwal BiegowyFlashback-photographyGOPRIPACentrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHABBielakActive

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Rekord frekwencji dzieci na: V Biegu Osiedlowym na 1 Milę
2013-05-09 23:07:09
Powiększ
Ponad 130 dzieci w wieku 1-16 lat wystartowało w niedzielne południe w "V Biegu Osiedlowym na 1 Milę" trasą alejkami Parku Miejskiego w Limanowej, w tym roku zorganizowanego podczas pierwszej edycji tzw. Limanowskiej Majówki.

 

Dzieci wesoło wybiegły... podczas Limanowskiej Majówki

Bieg miał charakter otwarty i bez opłat startowych. Dzieci musiały tylko przedstawić w biurze zawodów pisemną zgodę swojego rodzica lub opiekuna prawnego.

Trasa V-tej edycji „Biegu Osiedlowego na 1 Milę” wiodła alejkami Parku Miejskiego w Limanowej. Start i meta przed głównym wejściem do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, a biuro zawodów w środku Muzeum.

Zakończenie biegu i rozdanie nagród odbyły się na scenie tzw. "Muszelki" koncertowej w limanowskim parku, przy ponad tysięcznej publiczności, podczas tzw. "Limanowskiej Majówki".

 

NAGRODY

Każde dziecko otrzymało od Organizatorów pamiątkowy numer startowy z biegu oraz pamiątkowy medal na mecie w kształcie cyfry '5'-ki (bieg był 'piątkowy'... piąta edycja oraz piąty dzień miesiąca i piąty miesiąc), a także w pakiecie startowym znalazły się dla każdego dziecka: drożdżówka, soczek i lizak.

 

Najlepsze dziewczyny i chłopcy za „Bieg na 1 Milę” (w swojej kategorii wiekowej) otrzymali wartościowe nagrody od Banku Spółdzielczego w Limanowej i Sklepu „TIK-TAK”-Zegarmistrz w Limanowej, a od Burmistrza Miasta Limanowa wartościowe rzeczy sportowe i po bilecie na karuzele w "Wesołym Miasteczku".

Na koniec odbyła się też loteria (za okazaniem numeru startowego) dla dzieci z nagrodami ufundowanymi przez: Sklep „TIK-TAK”-Zegarmistrz w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Lifesport.pl - miejsce i portal dla ludzi sportu i rekreacji (mieści się w Limanowskiej Pływalni),

Najmłodszy uczestnik i uczestniczka, a także dwoje dzieci "specjalnej troski" otrzymali mini piłkę nożną.

 

NIEMOWLAKI NA BIEGU

Najmłodszym uczestnikiem był Kacper Zelek z Limanowej (11,5 miesiąca), a najmłodszą dziewczynką była Karolinka Śmieszek (11,5 miesiąca).

 

BIEG WSZEDŁ DO PARKU

Pierwsze 3 edycje biegu odbywały się pomiędzy blokami Zygmunta Augusta. W zeszłym roku i w tym, ze względów bezpieczeństwa (z daleka od samochodów), zdecydowano zorganizować bieg w pobliżu kilku osiedli – alejkami Parku Miejskiego.

 

REKORD FREKWENCJI

Mimo, że bieg nie był nigdzie reklamowany na plakatach, widać, iż ma on już swoją renomę, ponieważ wystarczyła informacja w internecie, ŻE BIEG JEST ORGANIZOWANY i… padł w tym roku znowu rekord frekwencji: 130 dzieci!

 

STYMULOWANIE AKTYWNOŚCI

Organizatorów niezmiernie ucieszył również fakt, że największa ilość dzieci przybyła na bieg z okolicznych osiedli i z powiatu limanowskiego (wielu pierwszy raz), bo to znaczy, że wszystkie dotychczasowe „Forrestowe” działania (pod nazwą: „Limanowa Forrest”), aby stymulować aktywność twórczą młodych ludzi i nie tylko młodych, bo całe rodziny, w realizacji zainteresowań aktywnością ruchową na świeżym powietrzu, przynoszą rezultaty w postaci: „mody na ruch” w każdym wieku, a także coraz większej ilości organizowanych imprez tego typu przez różne grupy ludzi, stowarzyszenia, oddolne inicjatywy - jak chociażby "Limanowska Majówka", w której programie był bieg dla dzieci.

 

Poza miejscowymi dziećmi, przybyły na bieg dzieci z takich miejscowości, jak: Strzeszyce, Przenosza, Stara Wieś, Słopnice, Walowa Góra, Raba Niżna, Rupniów, Sadek, Łukowica, Młynne, Przyszowa, Słopnice, Tymbark, Laskowa, Nowy Targ i Kraków.

 

1 MILA ang. (1609 metrów) - KATEGORIE:

Dzieci miały do wyboru 3 dystanse:

- 40 metrów – tzw. „Od klatki do klatki” (48 najmłodszych dzieciaków)

- 160 metrów „Mini-mila” (34 dzieci)

- 1 km i 600 metrów „1 Mila” (48 osób) - tutaj był podział na 3 kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców (do 10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat).

Start i Meta były przed Muzeum: w sumie 4 pętle wokół Parku Miejskiego.

 

REKORD TRASY:

Od tego roku - rekord trasy limanowskiego biegu osiedlowego dla dzieci na 1 milę wynosi w kategorii chłopców: 5 min. i 34 sek. i należy do Bartłomieja Wajdy z Limanowej, natomiast wśród dziewczyn w tej samej kategorii rekord należy do Arlety Florek ze Słopnic z czasem 6 min. i 17 sek.

 

WYNIKI „V Biegu na 1 Milę”:

 

DO 10 LAT (2003 i młodsi):

Dziewczęta:

1) Katarzyna Jędrzejek, Młynne /czas: 6:26/ (w zeszłym roku była III)

2) Wiktoria Bugajska, Limanowa

3) Natalia Józkowicz, Rupniów

Chłopcy:

1) Marceli Jędrzejek, Młynne /czas: 6:23/ (w zeszłym roku był II)

2) Piotr Jarzębiński, Limanowa

3) Dawid Bieniek, Raba Niżna

 

OD 11-13 LAT (2002-2000):

Dziewczęta:

1) Monika Miś, Strzeszyce /czas: 6:57/ (ponownie na I miejscu! - czas poprawiony o 2,5 minuty!)

2) Aleksandra Krzyściak, Walowa Góra

3) Klaudia Kaptur, Limanowa

Chłopcy:

1) Jakub Jasica, Limanowa /czas: 5:49/

2) Michał Piórkowski, Stara Wieś

3) Dariusz Wajda, Limanowa

 

OD 14-16 LAT (1999-1997):

Dziewczęta:

1) Arleta Florek (Słopnice) /rekord trasy wśród dziewczyn, czas: 6:17/

Chłopcy:

1) Bartłomiej Wajda, Limanowa /rekord trasy wśród chłopców, czas: 5:34/

2) Dawid Kotlarz, Limanowa

3) Grzegorz Kaptur, Limanowa

 

ORGANIZATORZY BIEGU:

Klub Sportowy „Limanowa Forrest” oraz Urząd Miasta Limanowa.

 

SPONSORZY:

Bank Spółdzielczy w Limanowej – Prezes Banku pan Adam Dudek, Sklep TIK-TAK – Zegarmistrz – Właściciel Sklepu pan Bogusław Sukiennik, Drukarnia MM Limanowa – Właściciel Drukarni pan Paweł Zelek oraz osoby prywatne.

  

 

WSPARCIE:

Muzeum Regionalne w Limanowej

Lifesport.pl Fitness Limanowa

Limanowska Sekcja Taekwondo – WTF

 

Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za wsparcie i możliwość przeprowadzenia biegu w Parku Miejskim, pomysłodawcy "Limanowskiej Majówki" - Marcinowi Koszykowi, a także za wsparcie wszystkim Rodzicom dzieciom, Ratowniczce Justynie wraz z labradorem Lesto oraz wszystkim Sponsorom i Wolontariuszom.

 

LINKI:

Filmik z biegu osiedlowego - Dawida Kotlarza - Część II: http://youtu.be/Jo69b56Pn20

Limanowa.in: http://limanowa.in/wydarzenia,13667.html

Lifesport.pl: http://www.lifesport.pl/photos/gallery/id/293

Filmik: http://www.lifesport.pl/video/show/id/188

Ziemia Limanowska: http://www.ziemia-limanowska.pl/?p=35082

Fotki Dawid Kotlarz - Część I:
https://plus.google.com/photos/115685855707506126498/albums/5874852811737902961?authkey=CLCChqjEs_LixgE

Fotki Dawid Kotlarz - Część II:
https://plus.google.com/photos/115685855707506126498/albums/5875590933890196993?authkey=CNjOr9bg-Iaf-AE

Filmik Dawida Kotlarza: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jo69b56Pn20


Dodane przez: admin, wyświetleń: 3191

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

TescoParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuMZGKiM LimanowaBank Spóldzielczy LimanowaTymbarkDrukarnia MMMIKA HurtowniaGwarantIntellect.plPiekarniaVelosportIziGSMRachmistrzUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaHydrolimPartnerGold DropmiastoDecomasterTransport Samochodowy
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2676092, on-line 9
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect