Charytatywny bieg pełen wymownych znaczeń - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Gravity RevoltFestiwal BiegowyIPACentrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHABFlashback-photographyStowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychBielakActiveGOPRVisegrad MarathonULTRISMCGPRBrygada Beskidów

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Charytatywny bieg pełen wymownych znaczeń
2012-07-03 00:26:27
Powiększ
Niezwykle rzadko zdarza się, aby impreza sportowa zawierała w sobie tyle wymownych znaczeń i zarazem łączyła emocjonalnie 2 różne imprezy: imprezę sportową na wielką skalę europejską z mniejszą imprezą na południu Polski.

Stało się tak, ponieważ bieg odbywał się dokładnie w dniu Finałów ME 2012 w Polsce i na Ukrainie. Z tego powodu nie tylko został przesunięty start na godzinę południową (dzięki temu pogoda wytrzymała do końca biegu i burza, która rozszalała się zaraz po biegu nie przeszkodziła w sprawnym zorganizowaniu imprezy), a także nazwa biegu zamieniła się w "grę słów"...

„Limanowa 4 r€st" to "gra słów": "IV Limanowa Forrest". Na uczestników czekała zatem unikalna NIESPODZIANKA, łącząca te 2 imprezy sportowe: techniczna koszulka pod nazwą: „Limanowa 4 r€st" i pamiątkowy medal z wizerunkiem biegnących całych rodzin na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze z piłką nożną na dole i flagą biało-czerwoną na prawym półkolu medalu.


LIMANOWA FORREST:

To bieg górski anglosaski - wymagający od zawodników solidnego przygotowania. Z drugiej strony, jedyny bieg górski w Polsce - w którym biegną wszyscy: od kilkuletnich dzieci po osoby w podeszłym wieku. L
imit czasu wystarcza, aby każdy mógł go ukończyć. Oczywiście jest to jednak spory trud dla każdego uczestnika... Dlatego o każdej z tych osób, które stanęły na starcie, można powiedzieć, że jest już zwycięzcą!

Konkurencje:
bieg górski oraz chód z kijkami tzw. nordic walking.


TRASA BIEGU:

Bieg prowadził na Milenijny Krzyż, najwyższy stalowy krzyż w Polsce (37 m), otwarty był na wszystkich uczestników. Dystans: 6,5 km. z ponad 300 m. przewyższeniem na krzyż, usytuowany na Miejskiej Górze w Beskidzie Wyspowym (716 m n.p.m.). Widoki ze szczytu Miejskiej Góry są niezapomnianym wrażeniem... obejmują nie tylko Beskid Wyspowy, ale i Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

EDWARD MUCHA – najstarszy biegacz:

Edward Mucha (senior) obchodził podczas biegu 85 lat urodzin! Z tej okazji otrzymał z rąk władz Miasta, Gminy i Powiatu listy gratulacyjne. Natomiast od Zarządu Klubu KS "Limanowa Forrest" tort urodzinowy z życzeniami 200 lat życia i bycia kiedyś najstarszym biegaczem na świecie.

Pan Edward Mucha jeszcze 4 lata temu miał problemy z biodrem i chodził o lasce. Wydawało się, że to jego ostatni etap w życiu... po przebytej operacji biodra w limanowskim szpitalu, odzyskał sprawność i wystartował w „I Limanowa Forrest” (2009). Od tej pory tak spodobało mu się bieganie, że ukończył już 36 biegów w całej Polsce, w tym wszystkie biegi "Limanowa Forrest". I ostatnio... półmaraton (21 km) podczas Silesia Maraton! Nie zdziwi już chyba fakt nikogo jeśli zdecyduje się pewnego dnia na pełny maraton. :-)


AKCJA CHARYTATYWNA:

Patronem biegu jest "Forrest Gump" - pomimo że upośledzony umysłowo, odnosił w życiu wielkie sukcesy; grał w futbol amerykański, został bohaterem wojny w Wietnamie, grał bardzo dobrze w ping-ponga i otrzymał ‘Medal Honoru’. Organizatorzy "Limanowa Forrest" bardzo chętnie włączają się w szereg różnych akcji charytatywnych. Już po raz kolejny zorganizowano podczas biegu zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku. Gdyby nie to Stowarzyszenie, dzieci niepełnosprawne nie miałyby szans w miarę normalnie funkcjonować. Podobnie jak na "Półmaratonie Forrest", zebrano do puszek ponad 2 tys. zł. od uczestników i kibiców! DZIĘKUJEMY WAM BARDZO!

Na bieg zjechała cała czołówka Polski, utytułowani medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata
(nie tylko w biegach górskich).


Wśród nich można było zobaczyć m.in. Izabelę Zatorską (PUMA RUNNING TEAM) - polską lekkoatletkę specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Świata i Europy w biegach górskich, Dominikę Wiśniewską-Ulfik (RMD MONTRAIL TEAM) - aktualną mistrzynię Polski w biegach górskich oraz Annę Celińską (BYLEDOBIEC ANIN BIELSKO-BIAŁA) - Mistrzynię Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim.


Głównymi faworytami wśród mężczyzn byli: anglosaski Wicemistrz Polski – Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) oraz Wicemistrz Polski w Biegach Wysokogórskich skyrunning – Daniel Wosik (RMD Montrail Team / MUKS THM Ostrowiec Św.). Do walki mieli także włączyć się: Maciej Wojciechowski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie), Jacek Michulec (KS HALNY WEGIERSKA GÓRKA), Marcin Świerc (SALOMON SUUNTO TEAM) i inni wybitni biegacze.


I to jest piękne w tym bieganiu, że w jednej linii stają na starcie nie tylko zawodowcy z amatorami, ale i dzieci i osoby w podeszłym wieku! A nawet niepełnosprawni. Na tym biegu panuje bowiem równouprawnienie! ;-) Można było zatem wystartować z dziećmi, z teściową i z żoną... słowem: bieg dla każdego! Z tego wszystkiego, nierzadko zdarzał się ciekawy widok, gdy dzieci zachowywały na mecie więcej sił od... swoich tatusiów! Dziecko podczas biegu ulicznego zapewne nie miałoby szans z długodystansowcem, jednak w tym biegu górskim niektóre dzieci wyprzedziły utytułowanych biegaczy!


WYNIKI:

Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik natomiast wśród mężczyzn triumfował Sergii Rybak z Ukrainy, który w zaciętej walce pokonał Dariusza Kruczkowskiego i Marcina Świerca. Rybak swoim uczestnictwem i zwycięstwem sprawił organizatorom, zawodnikom i publiczności sporą niespodziankę.

PREMIA GÓRSKA:

Dla najszybszego biegacza i najszybszej biegaczki – którzy najszybciej wbiegli na szczyt Miejskiej Góry podczas biegu (warunkiem otrzymania premii było jego ukończenie) czekała na mecie Premia Górska z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej - w wysokości 300 zł. Premię uroczyście wręczył podczas rozdania nagród Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, pan Adam Dudek.

Najlepszym "góralom" wręczono ciupagi ufundowane przez stację narciarską Lubomierz.SKI

SŁUŻBY MUNDUROWE:

W tegorocznym „Forreście”, wystartowało też kilkudziesięciu „mundurowych”, przedstawicieli Policji, Straży Granicznej, Służby Leśnej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska. Tradycyjnie, w biegu udział wzięli zawodnicy z zagranicy, w tym zawodnicy reprezentujący zagraniczne służby mundurowe.

 

KLASYFIKACJA:

Wyniki klasyfikacji kobiet:

I miejsce: Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza (00:31:47)
II miejsce: Anna Celińska z Bielska Białej (00:32:00)
III miejsce: Izabela Zatorska z Wrocanki (00:33:38)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” kobiet:

I miejsce: mł. strażnik Agata Nerć ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:51:51)
II miejsce: Małgorzata Miketa ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:52:33)

Wyniki klasyfikacji mężczyzn:

I miejsce: Sergii Rybak z Ukrainy (00:26:46)
II miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby (00:27:43)
III miejsce: Marcin Świerc z Lisowic (00:28:05)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” mężczyzn:

I miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby – emerytowany wojskowy (00:27:43)
II miejsce: podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (00:29:10)
III miejsce: st. sierż. Jacek Michulec z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (00:29:37)
IV miejsce: st. kpr. pchor. Bartosz Świątkowski z Wojskowej Akademii Technicznej (00:31:18)
V miejsce:major Ladislav Sventek z SKP Cadca – Słowacja (00:31:35)

„Mundurowi” pamiętali również o najmłodszych uczestnikach „Forresta”, nagradzając półtoraroczną Nadię Opiela z Mordarki oraz czteroletniego Huberta Baczyńskiego z Nowego Sącza policyjnymi maskotkami przedstawiającymi „Inspektora Wawelka”. Ponadto, w ramach akcji „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”, mundurowi wręczyli, wszystkim dzieciom, zawieszki oraz opaski odblaskowe. Dzięki nim „dzieciaki” będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczne, na naszych drogach.


PROGRAM:

W programie były również dla uczestników i kibiców: loterie fantowe podczas biegu (konkurs przeprowadził Bank Spółdzielczy w Limanowej – oficjalny Sponsor Strategiczny imprezy) oraz na koniec biegu po rozdaniu nagród Organizator przeprowadził wśród uczestników loterię fantową.

POSIŁEK:

Podczas imprezy można było napić się darmowej – pysznej kawy mrożonej lub gorącej „IDEE KAFFEE”, a także zjeść tradycyjny pyszny limanowski kapuśniak od miejscowej firmy gastronomicznej „Jackówka”. Poza tym, każdy uczestnik dostał na trasie i na mecie napoje chłodzące.

NAGRODY ZA BIEG WRĘCZALI:

ORGANIZATORZY: Klub Sportowy „Limanowa Forrest” – prezes Mateusz Wroński, Urząd Miasta Limanowa – burmistrz Miasta Limanowa pan Władysław Bieda i Przewodnicząca Rady Miasta pani Irena Grosicka oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Limanowa pani Anastazja Brajner.


POZA TYM: Poseł na Sejm RP, pan Wiesław Janczyk


WSPÓŁORGANIZATORZY:
Starostwo Powiatowe w Limanowej – Wicestarosta Limanowski pan Franciszek Dziedzina, Urząd Gminy Limanowa – w imieniu Wójta, Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu pan Jacenty Musiał, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa – pan Jarosław Pachut i pan Jacek Palka, Skarbnik Sekcji Polskiej IPA - pani Wiesława Misterka.


SPONSOR STRATEGICZNY: Bank Spółdzielczy w Limanowej – prezes Banku pan Adam Dudek


SPONSORZY:

Firma Gastronomiczna „Jackówka” (od niej pyszny kapuśniak), Folwark Stara Winiarnia, Firma „Partner” (producent okien i drzwi), Wyciąg narciarski „Ski-Lubomierz”, Firma „Joniec”, Firma papierniocza „Plastuś”, Firma odzieżowa „Rogelli”, Sklep i Zegarmistrz – firma TIK-TAK, Środki czystości – firma „Gold Drop”, Fitness Club w Zamieściu, Sprzęt odziezowy „Highgear”, Medale pamiątkowe i statuetki – firma ‘Decomaster”, IDEE Kaffee – zdrowa kawa – zdrowa energia, Firma odzieżowa „Velo sport”
Hurtownia artykułów spożywczych „Galicja”, „Filmar Factory”, PSB „Impuls”, Firma “Polar”, Firma projektująca stronę internetową pod nazwą „Intellect”, Reklama i Drukarnia „MM” Limanowa, Firma odzieżowa „Tervel”, Wolimex Limanowa, Samsung, Expansive, Biuro Turystyczne „Limatur” w Limanowej.

WOLONTARIAT:

Podczas imprezy obsługiwało bieg i imprezy towarzyszące w sumie razem wiele służb, stowarzyszeń i wolontariuszy - w ilości ok. 80 osób!

Składamy szczególne podziękowania:


- Komenda Powiatowa Policji w Limanowej

- Grupa Podhalańska GOPR w Rabce - SO Limanowa
- Pogotowie Ratunkowe w Limanowej
- OSP Limanowa
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „EKONOMIK” w Limanowej
- Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
- Ludowy Klub Sportowy „WIERCHY” Pasierbiec
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku
- Członkowie KS Limanowa Forrest i znajomi wolontariusze

W programie imprezy był m.in. występ zespołu wokalno-tanecznego - młodzieży z tutejszej szkoły: Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej - gdzie znajdowało się nie tylko Biuro Zawodów, Start i Meta, ale także miejsce gdzie zawodnicy z odległych miejscowości mogli za darmo przespać się na materacu dzień przed biegiem i dzień po biegu na sali gimnastycznej. Skorzystali z tej możliwości m.in. zawodnicy z Ukrainy (Kowno, Kijów, Lwów), Łodzi, Warszawy, a nawet Krakowa. Takich "udogodnień" z noclegiem nie mają nawet największe maratony świata (2 noclegi).


Bieg co roku nagradzany jest cennymi certyfikatami - ostatnimi były: dwa razy z rzędu Certyfikaty "Najlepszy Bieg Górski - Złota Kozica 2010 i 2011" (od portalu BiegiGorskie.PL). W 2009 roku otrzymał (od portalu MaratonyPolskie.PL) tytuł "Debiut Roku 2009". Liczymy na to, że impreza znowu spodoba się zawodnikom i zawodniczkom i że również w tym roku możemy liczyć na ich głosy.


Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w jeszcze liczniejszym gronie.


Zapraszamy również do udziału w II Półmaratonie „Forrest” oraz „II Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Półmaratonie”, które odbędą się 24 września 2012 r. w Limanowej (trasa "Pasmem Łososińskim").


OFICJALNE WYNIKI BIEGU: http://www.online.datasport.pl/results627/


FOTKI:

http://www.online.datasport.pl/results627/galeria.php
http://limanowa.naszemiasto.pl/
http://limanowa.in/wydarzenia;sergii-rybak-z-ukrainy-wygral-forresta,10400.html

(Jarek Pachut i Jacek Palka) https://picasaweb.google.com/117894565307161130831/IVForrestLimanowa1Lipca2012

/będzie jeszcze więcej fotek!/Zarząd KS LIMANOWA FORREST


Dodane przez: admin, wyświetleń: 3138

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Komentarze » Dodaj komentarz
1 Fotki z portalu Darka05l. Część I (78 fotek). LINK: http://beskidwyspowy.com/zdjecia,12.html
Tusik 2012-07-05 11:13:36
2 Kolejne fotki z portalu Darka. Część II, tym razem aż 269 fajnych zdjęć :) LINK: http://beskidwyspowy.com/zdjecia,13.html
Tusik 2012-07-05 11:14:16
3 Kolejne fotki... LINK: http://kli24.pl/2012/07/iv-limanowa-forrest/#more-260
Tusik 2012-07-05 11:14:54

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

IziGSMBank Spóldzielczy LimanowaMIKA HurtowniaGold DropTescoTymbarkPartnerRachmistrzDecomasterUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaHydrolimTransport Samochodowy miastoParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuMZGKiM LimanowaVelosportIntellect.plPiekarniaDrukarnia MMGwarant
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2547294, on-line 7
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect