Aktualności

Rekordowy Półmaraton w Żywcu
Dnia 25.03.2012 miała miejsce w Żywcu już XIII edycja Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

Start nastąpił o godzinie 10:30 na rynku w Żywcu, skąd biegacze pobiegli malowniczą trasą, ze znacznymi przewyższeniami wokół Jeziora Żywieckiego.

Tegoroczna edycja półmaratonu była solidnie obsadzona przez zawodników i zawodniczki z za granicy. M.in. z Kenii, Ukrainy, Słowacji, Czech, Litwy i Węgier. W powietrzu wisiało pobicie rekordu trasy Jurija Giczuna z 2003 r. Faworytem imprezy zdawał się być 25 letni Węgier, Laszlo Toth, który zwyciężył dzień wcześniej w Pół maratonie Ślężańskim w Sobótce z czasem 01:05:46!
Ostatecznie w Żywcu zwyciężył Cherviyot Mike z Kenii, ustanawiając rekord trasy (01:06:46). Drugi był jego rodak Sawe Elisha Kiprotich . Wspomniany wcześniej Laszlo Toth, uplasował się na trzecim miejscu.
Wśród pań kolejny raz zwyciężyła Fiskovicz Lilia z czasem 01:20:14 (zwyciężyła również tydzień wcześniej w Krakowie w Pół maratonie „Marzanny”). Drugie miejsce zajęła Dominika Wiśniewska, a trzecie Anna Celińska. Oczywiście na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekały na mecie medale, a na zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

Jeżeli chodzi o akcent limanowski, to trzeba wspomnieć, że na finiszu biegu, pasjonującą, sportową walkę stoczyli zawodnicy naszego powiatu, Mieczysław Miś ze Strzeszyc, wyprzedził dosłownie o kilka sekund Jarosława Oleksego z Tymbarku (KS Limanowa Forrest). Warto zaznaczyć, że obydwaj zawodnicy w ten sposób poprawili swoje rekordy życiowe. Co prawda później stwierdzili, że nawet nie zwrócili uwagi na to, że na końcowych metrach było im dane się trochę pościgać. ;-)