Dzieci wesoło wybiegły... podczas Limanowskiej Majówki
Bieg miał charakter otwarty i bez opłat startowych. Dzieci musiały tylko przedstawić w biurze zawodów pisemną zgodę swojego rodzica lub opiekuna prawnego.
Trasa V-tej edycji „Biegu Osiedlowego na 1 Milę” wiodła alejkami Parku Miejskiego w Limanowej. Start i meta przed głównym wejściem do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, a biuro zawodów w środku Muzeum.
Zakończenie biegu i rozdanie nagród odbyły się na scenie tzw. "Muszelki" koncertowej w limanowskim parku, przy ponad tysięcznej publiczności, podczas tzw. "Limanowskiej Majówki".
NAGRODY
Każde dziecko otrzymało od Organizatorów pamiątkowy numer startowy z biegu oraz pamiątkowy medal na mecie w kształcie cyfry '5'-ki (bieg był 'piątkowy'... piąta edycja oraz piąty dzień miesiąca i piąty miesiąc), a także w pakiecie startowym znalazły się dla każdego dziecka: drożdżówka, soczek i lizak.
Najlepsze dziewczyny i chłopcy za „Bieg na 1 Milę” (w swojej kategorii wiekowej) otrzymali wartościowe nagrody od Banku Spółdzielczego w Limanowej i Sklepu „TIK-TAK”-Zegarmistrz w Limanowej, a od Burmistrza Miasta Limanowa wartościowe rzeczy sportowe i po bilecie na karuzele w "Wesołym Miasteczku".
Na koniec odbyła się też loteria (za okazaniem numeru startowego) dla dzieci z nagrodami ufundowanymi przez: Sklep „TIK-TAK”-Zegarmistrz w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Lifesport.pl - miejsce i portal dla ludzi sportu i rekreacji (mieści się w Limanowskiej Pływalni),
Najmłodszy uczestnik i uczestniczka, a także dwoje dzieci "specjalnej troski" otrzymali mini piłkę nożną.
NIEMOWLAKI NA BIEGU
Najmłodszym uczestnikiem był Kacper Zelek z Limanowej (11,5 miesiąca), a najmłodszą dziewczynką była Karolinka Śmieszek (11,5 miesiąca).
BIEG WSZEDŁ DO PARKU
Pierwsze 3 edycje biegu odbywały się pomiędzy blokami Zygmunta Augusta. W zeszłym roku i w tym, ze względów bezpieczeństwa (z daleka od samochodów), zdecydowano zorganizować bieg w pobliżu kilku osiedli – alejkami Parku Miejskiego.
REKORD FREKWENCJI
Mimo, że bieg nie był nigdzie reklamowany na plakatach, widać, iż ma on już swoją renomę, ponieważ wystarczyła informacja w internecie, ŻE BIEG JEST ORGANIZOWANY i… padł w tym roku znowu rekord frekwencji: 130 dzieci!
STYMULOWANIE AKTYWNOŚCI
Organizatorów niezmiernie ucieszył również fakt, że największa ilość dzieci przybyła na bieg z okolicznych osiedli i z powiatu limanowskiego (wielu pierwszy raz), bo to znaczy, że wszystkie dotychczasowe „Forrestowe” działania (pod nazwą: „Limanowa Forrest”), aby stymulować aktywność twórczą młodych ludzi i nie tylko młodych, bo całe rodziny, w realizacji zainteresowań aktywnością ruchową na świeżym powietrzu, przynoszą rezultaty w postaci: „mody na ruch” w każdym wieku, a także coraz większej ilości organizowanych imprez tego typu przez różne grupy ludzi, stowarzyszenia, oddolne inicjatywy - jak chociażby "Limanowska Majówka", w której programie był bieg dla dzieci.
Poza miejscowymi dziećmi, przybyły na bieg dzieci z takich miejscowości, jak: Strzeszyce, Przenosza, Stara Wieś, Słopnice, Walowa Góra, Raba Niżna, Rupniów, Sadek, Łukowica, Młynne, Przyszowa, Słopnice, Tymbark, Laskowa, Nowy Targ i Kraków.
1 MILA ang. (1609 metrów) - KATEGORIE:
Dzieci miały do wyboru 3 dystanse:
- 40 metrów – tzw. „Od klatki do klatki” (48 najmłodszych dzieciaków)
- 160 metrów „Mini-mila” (34 dzieci)
- 1 km i 600 metrów „1 Mila” (48 osób) - tutaj był podział na 3 kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców (do 10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat).
Start i Meta były przed Muzeum: w sumie 4 pętle wokół Parku Miejskiego.
REKORD TRASY:
Od tego roku - rekord trasy limanowskiego biegu osiedlowego dla dzieci na 1 milę wynosi w kategorii chłopców: 5 min. i 34 sek. i należy do Bartłomieja Wajdy z Limanowej, natomiast wśród dziewczyn w tej samej kategorii rekord należy do Arlety Florek ze Słopnic z czasem 6 min. i 17 sek.
WYNIKI „V Biegu na 1 Milę”:
DO 10 LAT (2003 i młodsi):
Dziewczęta:
1) Katarzyna Jędrzejek, Młynne /czas: 6:26/ (w zeszłym roku była III)
2) Wiktoria Bugajska, Limanowa
3) Natalia Józkowicz, Rupniów
Chłopcy:
1) Marceli Jędrzejek, Młynne /czas: 6:23/ (w zeszłym roku był II)
2) Piotr Jarzębiński, Limanowa
3) Dawid Bieniek, Raba Niżna
OD 11-13 LAT (2002-2000):
Dziewczęta:
1) Monika Miś, Strzeszyce /czas: 6:57/ (ponownie na I miejscu! - czas poprawiony o 2,5 minuty!)
2) Aleksandra Krzyściak, Walowa Góra
3) Klaudia Kaptur, Limanowa
Chłopcy:
1) Jakub Jasica, Limanowa /czas: 5:49/
2) Michał Piórkowski, Stara Wieś
3) Dariusz Wajda, Limanowa
OD 14-16 LAT (1999-1997):
Dziewczęta:
1) Arleta Florek (Słopnice) /rekord trasy wśród dziewczyn, czas: 6:17/
Chłopcy:
1) Bartłomiej Wajda, Limanowa /rekord trasy wśród chłopców, czas: 5:34/
2) Dawid Kotlarz, Limanowa
3) Grzegorz Kaptur, Limanowa
ORGANIZATORZY BIEGU:
Klub Sportowy „Limanowa Forrest” oraz Urząd Miasta Limanowa.
SPONSORZY:
Bank Spółdzielczy w Limanowej – Prezes Banku pan Adam Dudek, Sklep TIK-TAK – Zegarmistrz – Właściciel Sklepu pan Bogusław Sukiennik, Drukarnia MM Limanowa – Właściciel Drukarni pan Paweł Zelek oraz osoby prywatne.
WSPARCIE:
Muzeum Regionalne w Limanowej
Lifesport.pl Fitness Limanowa
Limanowska Sekcja Taekwondo – WTF
Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za wsparcie i możliwość przeprowadzenia biegu w Parku Miejskim, pomysłodawcy "Limanowskiej Majówki" - Marcinowi Koszykowi, a także za wsparcie wszystkim Rodzicom dzieciom, Ratowniczce Justynie wraz z labradorem Lesto oraz wszystkim Sponsorom i Wolontariuszom.
LINKI:
Filmik z biegu osiedlowego - Dawida Kotlarza - Część II: http://youtu.be/Jo69b56Pn20
Limanowa.in: http://limanowa.in/wydarzenia,13667.html
Lifesport.pl: http://www.lifesport.pl/photos/gallery/id/293
Filmik: http://www.lifesport.pl/video/show/id/188
Ziemia Limanowska: http://www.ziemia-limanowska.pl/?p=35082
Fotki Dawid Kotlarz - Część I:
https://plus.google.com/
Fotki Dawid Kotlarz - Część II:
https://plus.google.com/
Filmik Dawida Kotlarza: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jo69b56Pn20