W dniu 24 września 2011 (sobota) odbędzie się najtrudniejszy półmaraton górski w Polsce. Trasa wiedzie "Pasmem Łososińskim", z przełęczy św. Justa na Milenijny Krzyż (najwyższy stalowy krzyż w Polsce) na Miejskiej Górze z metą na dolnej stacji narciarskiej "Limanowa-Ski". Trudność tej trasy to przede wszystkim: zróżnicowana trasa – asfalt, błoto, kamienie, droga szutrowa i... przy tym wszystkim piękne widoki!
Limit czasu: 3,5 godziny. Wystarczy spokojnie dla tych, którzy preferują na przemian marsz i spokojny bieg. Teren wiedzie przez Beskid Wyspowy – więc niektórym będzie nawet lepiej iść szybko pod górkę niż wbiegać. Jedno jest pewne – nie zapomnicie tego biegu, Państwo, i nie pożałujecie, że wystartowaliście, bowiem zmieniająca się non-stop trasa, a także atmosfera biegu i widoczki, dostarczą Wam w zupełności potrzebnych "endorfin szczęścia". :-)
Start: znajduje się w pobliżu kaplicy na Przełęczy św. Justa, gdzie uczestnicy zostaną przetransportowani autokarami.
Meta: umiejscowiona jest na Stacji Narciarskiej "Limanowa-Ski" (wcześniej, przed metą, zawodnicy wbiegną na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze – najwyższy stalowy krzyż w Polsce).
Długość trasy: 21,097 km (półmaraton)
Dyscypliny:
- Bieg górski (Organizator zapewnia transport Zawodników na miejsce startu)
- Rower górski MTB (Organizator nie zapewnia transportu rowerów dla Zawodników biorących udział w konkurencji MTB)
Trasa anglosaska - zawodów o podłożu zróżnicowanym, przebiega po szlakach turystycznych, pierwsza część to odcinek asfaltowy o długości ok. 5 km. Reszta trasy prowadzi już drogami leśnymi i polnymi, miejscami odcinki błotniste i kamieniste.
Biuro Zawodów: Stacja narciarska „Limanowa-Ski” (700 miejsc parkingowych!), położona w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej. Dojazd na wyciąg: http://limanowa-ski.pl/dojazd.html
Dojazd do stacji narciarskiej Limanowa-Ski:
Z centrum Limanowej – ok. 5km. – Trzeba jechać w kierunku miejscowości Mordarka a następnie skręcić w lewo w ulicę Polną i jechać ok. 4km.
Z Nowego Sącza – ok. 30km. – przez Wysokie lub przez Męcinę
Z Krakowa – ok. 70km. - przez Bochnię, Nowy Wiśnicz lub przez Wieliczkę, Stare Rybie lub przez Myślenice, Mszanę Dolną
Z Tarnowa – ok. 80km. – przez Wojnicz, Tymową, Żegocinę.
Z Katowic – ok. 150km. – przez Kraków
Z Rzeszowa – ok. 160km. – przez Tarnów
W ubiegłym roku - bieg ten, chociaż był tylko "biegiem towarzyszącym" nagrodzony został Certyfikatem "Najlepszy Bieg Górski - Brązowa Kozica 2010"! (przez portal: BiegiGorskie.PL).
Natomiast na portalu "Maratony Polskie" - bieg wszystkie oceny otrzymał maksymalne od biegaczy, którzy brali w nim udział - LINK: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=51&code=16378&value2=3
Mateusz Golonka z Gorlic: "super trasa, super zabezpieczone, oznakowanie trasy :) widoki świetne, sprawnie działające biuro zawodów :) fajne medale za ukończenie :-) BYŁO SUPER!"
Mirosław Dyk z Sosnowca: "Genialne wykorzystanie warunków terenowych do organizacji biegu górskiego!! Bardzo dobrze wyznaczona trasa i zdyscyplinowanie komarów:))"
Radosław Ertel z Kępna: "atmosfera - wspaniała, oznaczenie trasy biegu - wspaniałe, organizacja - na medal :) Wszystko mi się podobało od początku do końca."
Tomek Stęclik z Katowic: "Wspaniała impreza. [...] wiele dużych biegów mogłoby się uczyć."
Grzegorz Jarema z Rudawy: "Same plusy, no może jeden minus - czemu nie półmaraton?" (w zeszłym roku był to dystans ok. 18,5 km - spełniamy prośbę Grześka i również wielu innych znajomych zawodników - i organizujemy dla Was PÓŁMARATON!)
Józef Madej z Oświęcimia: "niekończąca się przygoda na urozmaiconej przepięknej, trudnej trasie. Dynamiczni i uśmiechnięci organizatorzy. Dziękuję"
Grzegorz Tobiasz z Limanowej: "bieg górski z 'najwyższej półki'. Super organizacja, brak możliwości pogubienia się na długiej i wymagającej trasie. Bardzo dobra logistyka i zorganizowane dodatkowe napoje ze sklepiku na 6 km. Dodatkowo widoki z trasy - bezcenne ;). W przyszłym roku proponuję wydłużenie trasy o te 3 km i zorganizowanie półmaratonu górskiego. (spełniamy prośbę kolejnego Grześka;)"
Adam Płanik z Tarnowa: "za odwagę w organizacji tak trudnego przedsięwzięcia jakim jest bieg górski i bardzo dobre wytyczenie trasy."
Sławomir Walczak z Warszawy: "Jedna z najlepszych imprez, w jakich brałem udział:-) Wszystko było idealnie..."
PÓŁMARATON FORREST – zapisy tylko do 15 września!
Zapisy: do 15 września 2011 (włącznie) do godz. 23:59. Gdy nastanie godzina 24:00 następnego dnia, zapisy zostaną wyłączone. Zgłoszenie staje się ważne z chwilą uiszczenia opłaty startowej (50 zł).
Klub Sportowy LIMANOWA FORREST
ul. Zygmunta Augusta 7/34, 34-600 Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Nr Konta: 27 8804 0000 0000 0017 5441 0001
Organizator w ramach opłaty startowej zapewnia:
• Wspaniałą biegową atmosferę,
• Transport Zawodników na miejsce startu,
• Zabezpieczenie i oznakowanie trasy,
• Zabezpieczenie i pomoc służb ratunkowych,
• Elektroniczny pomiar czasu obsługiwany przez profesjonalną firmę Data-Sport,
• Wynik na komórkę (trzeba podać nr kom. w formularzu zgłoszeniowym)
• Pomoc wolontariuszy.
Ponadto Uczestnicy biegu otrzymają:
• Napoje na trasie (przewidywane 3 punkty z wodą)
• Pamiątkowy numer startowy,
• Pamiątkowy okolicznościowy medal (dla zawodników, którzy ukończą bieg),
• Posiłek i napój na mecie,
• I inne - niespodzianki.
Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe w wysokości:
1. Klasyfikacja generalna kobiet
I miejsce - 1000 zł
II miejsce - 700 zł
III miejsce - 500 zł
2. Klasyfikacja generalna mężczyzn
I miejsce - 1000 zł
II miejsce - 700 zł
III miejsce - 500 zł
PROGRAM – 24 września 2011 (sobota):
godz. 8:00 – 10:00 – zapisy i weryfikacja zawodników,
godz. 8:00 – 16:00 – depozyt
godz. 10:00 – 10 :30 odjazd autobusów na start
godz. 12:00 – Start Rowerów
godz. 12:05 – Start Biegu
godz. 15:30 – Koniec zawodów,
godz. 16:15 – ogłoszenie wstępnych wyników, zwycięzców,
godz. 17:15 – dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach
NOCLEG: Dla osób potrzebujących nocleg np. w internacie, hotelu, pensjonacie, bądź miejsca do rozbicia własnego namiotu – prosimy o rezerwację i napisanie nam o tym na naszego „Forrestowego” maila: limanowa.forrest.team@gmail.com (możliwość rozbicia namiotów przy Biurze Zawodów - stacja narciarska "Limanowa-Ski"!)
Zapisy na bieg: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=299
Ekipa „Forresta” gwarantuje Państwu organizację biegu najwyższej jakości.
i malownicza stolica Beskidu Wyspowego – Miasto Limanowa!