Aktualności

Podsumowanie IV Limanowa Downhill Challenge
Dn. 4 sierpnia 2013 r. odbyły się niezwykle widowiskowe zawody rowerów zjazdowych: "IV Limanowa Downhill Challenge", pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.

Zawodnicy bardzo chwalili solidnie przygotowaną trasę, piękne tereny, a także poziom organizacji zawodów. Wszyscy chcą tu powrócić do Limanowej i trenować na tej wymagającej i atrakcyjnej trasie.

 

Na listę startową zapisało się przez internet 72 zawodników z różnych miejsc Polski - od Warszawy po Bardejov na Słowacji. Uczestnicy reprezentowali takie miejscowości jak: Spytkowice, Słopnice, Jadowniki, Brzesko, Chełmek, Ochotnica Górna, Warszawa, Rozdziele, Jurków, Limanowa, Nowy Sącz, Myślenice, Tylmanowa, Bukowina Tatrzańska, Tęgoborze, Jasień, Trzebinia, Kopytówka, Proszowice, Bochnia, Dobra, Kraków, Rytro, Żarnówka, Skarżysko-Kamienna, a także ze Słowacji: Bardejovske Kupele i Bardejov.

Wzięli udział nie tylko amatorzy, ale i utytułowani zawodnicy, m.in. Mikołaj Wincenciak z "Biotop" Myślenice, zwycięzca z poprzedniego roku (5-cio krotny Mistrz Polski w 4xcrossie i Downhillu, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski, Słowacji i Czech, zajął II miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Europy Juniorów). W tym roku również wygrał w Limanowej i uzyskał najlepszy czas zawodów (przyjechał już 2 dni wcześniej, ażeby potrenować w Limanowej).

Każdy uczestnik OBOWIĄZKOWO musiał posiadać: sprawy rower, kask pełny - integralny, ochraniacze zabezpieczające (nakolanniki, na łokcie, ochraniacz kręgosłupa-żółw) oraz rękawiczki. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo.


WYNIKI:

Najlepsze 3 miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone - statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Konkurencja 'Best Whip' oraz najmłodszy i najstarszy uczestnik - pucharami. Poza tym, miejsca 1-6 nagrodzone zostały dyplomami, a dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i kiełbaskę z grilla.

Poniżej oficjalne WYNIKI "IV Limanowa Downhill Challenge 2013", miejsca 1-6 w poszczególnych kategoriach.

Kategoria: Hardtail /zawodnicy rocznik 1997 i starsi: rower bez tylnego zawieszenia, tzw. "hardtail"/
I miejsce - Mateusz Smętek (Spytkowice, DTR Osielec)
II miejsce - Tomasz Michałka (Słopnice, Gravity Revolt)
III miejsce - Wojciech Mleczko (Brzesko, FlowRiders)
IV miejsce - Tomasz Pławecki (Rozdziele)
V miejsce - Michał Ziobro (Spytkowice, DTR Osielec)
VI miejsce - Michał Żołnierczyk (Spytkowice, DTR Osielec)

Kategoria: Hobby Junior /zawodnicy rocznik 1995-1997: rower w pełni amortyzowany, tzw. "full"/
I miejsce - Maksymilian Paździor (Chełmek, GoodSport.pl)
II miejsce - Damian Konstanty (Nowy Sącz, Bartbass DH Team)
III miejsce - Ignacy Pieniążek (Nowy Sącz)
IV miejsce - Jarek Szubryt (Limanowa, Gravity Revolt)
V miejsce - Adrian Purzycki (Kopytówka)
VI miejsce - Mateusz Pawłowski (Warszawa, Gravity Revolt)

Kategoria: Hobby Full /zawodnicy rocznik 1994 i starsi: rower w pełni amortyzowany, tzw. "full"/
I miejsce - Jan Kowalczyk (Rytro, Gravity Revolt)
II miejsce - Artur Pierzchała (Kamienica, Biotop Racing)
III miejsce - Piotr Kotarba (Rytro, Gravity Revolt)
IV miejsce - Tomasz Fraś (Myślenice, Biotop Myślenice)
V miejsce - Marcin Chełmecki (Jadowniki, FloRiders)
VI miejsce - Matus Halza (Słowacja - Bardejov, Cykloklub Bardejov)

W tym roku stworzono również dodatkowo specjalną kategorię dla profesjonalnych zawodników "PRO" - dla wszystkich posiadających licencję PZKOL.

Kategoria: Pro
I miejsce - Mikołaj Wincenciak (BIOTOP Myślenice)
II miejsce - Mateusz Smoter (Gravity Revolt)
III miejsce - Artur Simon (Jadowniki Brzesko, Bartbass-Goodbike DH Team)
IV miejsce - Piotr Gaik (Słopnice, Gravity Revolt)
V miejsce - Karol Sułkowski (Limanowa, Gravity Revolt)
VI miejsce - Krzysztof Smoter (Limanowa, Gravity Revolt)

Na koniec odbyła się jeszcze jedna konkurencja: Najlepszy 'Whip' dla wszystkich chętnych zawodników biorących udział w zawodach.

Klasyfikacja "Best Whip":
I miejsce - Artur Simon (Jadowniki Brzesko, Bartbass-Goodbike DH Team)
II miejsce - Damian Konstanty (Nowy Sącz, Bartbass DH Team)
III miejsce - Krzysztof Smoter (Limanowa, Gravity Revolt)

Rekordzista trasy: Mikołaj Winenciak, 1:38:59 (Biotop Myślenice) otrzymał nagrodę 300zł. za najlepszy czas zawodów. Podczas rozdania nagród, zapytaliśmy Zwycięzcę, jak podobały mu się zawody w Limanowej, odpowiedział bez namysłu, że -jeszcze bardziej podoba mi się ta trasa w Limanowej niż rok temu, mało gdzie w Polsce są tak dobrze przygotowane trasy... nawet na Mistrzostwach Polski! Dodał też: -będę wszędzie mówił o Limanowej, jak wspaniałą tutaj macie trasę i zawody!

Najliczniejszą startującą grupą były 2 teamy: miejscowy klub "Gravity Revolt" (10 osób) oraz "Bartbass-Goodbike DH Tam" (8 osób).

Najmłodszym uczestnikiem Michał Ziobro ze Spytkowic (rocznik 1999), a najstarszym Rafał Sobiesiak "Pirat" z Warszawy (rocznik 1981).

Nagrody wręczali:
-Burmistrz Miasta Limanowa, pan Władysław Bieda,
-Prezes Klubu Sportowego "Limanowa Forrest", Andrzej Sądelski,
-Prezes Klubu Rowerowego "Gravity Revolt", Piotrk Gaik
-Przedstawiciel Rodziców i Sponsorów, pan Andrzej Smoter (firma "Góral" - usługi ogólnobudowlane).

Zawodnicy nagrodzili również Przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów zawodów - rzeźbami przedstawiającymi złączone: Miejską Górę i Łysą Górę, na której pokazana jest m.in. trasa 'Downhillowa'.


Organizator:
Klub Rowerowy "Gravity Revolt"

Współorganizator:
Urząd Miasta Limanowa - Burmistrz Miasta Limanowa: pan Władysław Bieda
KS Limanowa Forrest

Wsparcie:
Urząd Gminy Słopnice - Wójt Gminy Słopnice: pan Adam Sołtys
GOPR Limanowa - kierownik Sekcji Operacyjnej z Limanowej: pan Adam Matras (z 7-osobową Ekipą)
Nadleśnictwo Limanowa - nadleśniczy: pan Jan Legutko
Leśniczy - pan Stefan Zelek

Sponsorzy:
"Gravity Shop" - sklep i serwis rowerowy w Słopnicach
"Góral" - usługi ogólnobudowlane
"Goodbike.com.pl" - sklep rowerowy
"Label" - środki czystości
"Gol" - sklep sportowy w Limanowej
"Drukarnia MM" Limanowa
"Limatur" - biuro turystyczne w Limanowej
"Pablo" Catering
"Velo Sport" - hurtowa sprzedaż odzieży rowerowej i akcesoriów

BIURO ZAWODÓW i WOLONTARIUSZE:
Biurem Zawodów i fotografowaniem zajmowali się członkowie KS „Gravity Revolt”, na czele z braćmi Pawłem Gaikiem i Andrzejem Gaikiem (to również bracia startującego w tych zawodach prezesa „Gravity Revolt”, Piotrka Gaika). Natomiast na trasie zawodów - rozstawieni byli porządkowi (wolontariusze) sygnalizujący niebezpieczeństwa na trasie. Grupą wolontariuszy „zarządzał”: prezes KS „Limanowa Forrest”, Andrzej Sądelski i wiceprezes KS „Limanowa Forrest”, Dariusz Bielak (pomagał jeszcze na trasie nasz niezastąpiony skarbnik klubu Jarek Moskal).

Pomiar czasu obsługiwała firma: "Stanislawski Race-Timing" z Bielska Bialej.

Nagłośnienie zawodów: Marcin Gawlik z Limanowej (obsługuje wszystkie „Forrestowe” imprezy i "Downhilla")

Spiker zawodów: prowadzącym zawody był jak co roku członek KS „Limanowa Forrest”, a zarazem radny Rady Miasta Limanowa, Mateusz Wroński „Tusik”.

Wolontariusze: Członkowie klubów sportowych "Gravity Revolt" i "Limanowa Forrest" oraz znajomi;)

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwała: 8-mio osobowa grupa Sekcji Operacyjnej GOPR Limanowa, na czele z panem Adamem Matrasem (dziękujemy bardzo naszym wspaniałym GOPR-owcom!).

Na koniec, warto tu również wspomnieć bardzo dobrą współpracę od samego początku z Wójtem Gminy Słopnice, panem Adamem Sołtysem i Burmistrzem Miasta Limanowa, panem Władysławem Biedą. Młodzi ludzie niezwykle cenią sobie tę współpracę z Samorządem, a także z Klubem Sportowym "Limanowa Forrest".

Wiadomo że "wielkie rzeczy rodzą się w wielkich bólach", ale też widać tu jak "przy współpracy wielu można osiągnąć wielkie rzeczy", bo w pojedynkę częstokroć nie da rady przeskoczyć pewne rzeczy!

Podziękowania dla Sponsorów i Wspierających oraz dla wszystkich Rodziców, którzy wspierają swoich "Bohaterów", bo ten sport nie jest tani, ale warto mieć pasje w życiu... warto wspierać tych, którzy mają pasje i zarażają innych swoją pasją.

Organizatorzy BARDZO DZIĘKUJĄ wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli i przyczynili się do zorganizowania kolejnej IV edycji limanowskiego „Downhilla”

Wideo-relacja: http://www.youtube.com/watch?v=uK-KeJaeiv8


WARTO WIEDZIEĆ:

Klub Sportowy „Gravity Revolt” to jeden z najmłodszych klubów sportowych w Polsce (średnia wieku – 18 lat!), jeśli chodzi o jego Zarząd Klubu, to prawdopodobnie jest to najmłodszy Zarząd klubu sportowego w Polsce.

Klub, dzięki przede wszystkim wsparciu - rodziców i sponsorów oraz wielkiej, niesamowitej determinacji samych jego Członków i Założycieli, działa bardzo prężnie. Mają już w swoim gronie kilku zawodników z tytułami... Mistrzów Polski.


PLAN ZAGOSPODAROWANIA MIEJSKIEJ GÓRY:

Wszystkie działania wspierane przez Burmistrza Miasta oraz Radę Miasta Limanowa – w kierunku limanowskiego „Downhilla”, a także limanowskiego „Forresta” (obydwa u stóp Miejskiej Góry i Łysej Góry), wiążą się m.in. z działaniami i potrzebą o zabieganie z projektem Miasta Limanowa na zagospodarowanie Miejskiej Góry w Limanowej na: ‘Centrum Wypoczynku i Sportów Ekstremalnych’.

Burmistrz Bieda osobiście kibicował zawodnikom na trasie (wraz z synem). Podczas rozdania nagród wspomniał także o dobrej wiadomości dla Miasta - o przyznanym niedawno naszemu miastu dofinansowaniu z Zarządu Województwa Małopolskiego na zagospodarowanie Miejskiej Góry w Limanowej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, co spotkało się z wielkim zadowoleniem i owacją ze strony zabranych w Kamieniołomie na zakończenie zawodów.

2013-08-07 10:06:58 admin, wyświetleń 4518