Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów i obejrzenia galerii zdjęć z "I. Limanowa Downhill Challenge".

Do walki o puchar Burmistrza „I. Limanowa Downhill Challenge”, pod Łysą Górą w Limanowej, stanęło 60 downhillowców nie tylko z Polski - 3 z nich przyjechało z Bardejowa na Słowacji. Pozostali zawodnicy reprezentowali takie miejscowości jak: Limanowa, Nowy Sącz, Spytkowice, Brzezna, Chełmiec, Sękowa, Brzesko, Mszana Dolna, Męcina, Szczawa, Gorlice, Jordanów, Tylmanowa, Janów Lubelski, Stróża, Maków Podhalański, Jadowniki, Kamienica, Tymbark, Gdów i Laskowa. Pierwszą edycję limanowskiego Downhilla ukończyło 52 zawodników.

Chętnych do wystartowania było więcej osób. Jednak z powodu ustalonego wcześniej limitu zawodników do 50 osób - i z dnia na dzień rosnącą ilością zapisów - Organizator zamknął listę startową 2 dni przed zawodami. Każdy jednak, kto przyjechał, a nie był wcześniej zapisany przez internet, został dopuszczony do startu, bowiem nie wszyscy zapisani dojechali.

W konkurencji "Hardtail" główny prym w obu kategoriach wiekowych wiedli uznani zawonicy z Nowego Sącza, Spytkowic i Mszany Dolnej (na 5. miejscu w kat. seniorów uplasował się jeden ze Słowaków z Bardejowa). Natomiast, w "Hobby Full", w kat. do 18 lat, aż 4 zawodników z Limanowej uplasowało się w pierwszej piątce!!! W starszych, najlepsi byli w tej konkurencji zawodnicy ze Stróża, Makowa Podhalańskiego i Jadowników.

Najlepsi zawodnicy - "młodzicy" z Limanowej zajęli miejsca:

"Hardtail": 4. miejsce - Mateusz Mól (14 lat)

"Hobby Full": 1. miejsce - Krzysztof Smoter (17 lat); 3. miejsce - Maciej Pilawski (17 lat); 4. miejsce - Mateusz Smoter (16 lat); 5. miejsce - Michał Belina (15 lat).

Na szczególną uwagę zasługuje wspomniana bardzo dobra postawa młodzików z Limanowej. Pokazali oni nie tylko imponujący poziom swoich umiejętności, ale byli oni także, wraz z Jakubem Wojtasem (20 lat) - który z powodu kontuzji nie mógł wystartować, głównymi budowniczymi trasy limanowskich zawodów DH, którą na koniec inni zawodnicy chwalili, mówiąc, że była wymagająca i trudna technicznie. Również Słowacy, którzy chociaż nic w Limanowej nie wygrali, byli zachwyceni poziomem zawodów. Na internecie ze wszystkich stron spływają gratulacje za bardzo dobrą organizację, miłą atmosferę, super pogodę i dobrze przygotowaną trasę.

Podsumowując, zawodnicy z powiatu limanowskiego wspaniale zaprezentowali się podczas zawodów - wysoko uplasowali się jeszcze w kategorii seniorów inni zawodnicy z naszych rejonów. W "Hobby Full" - 4. miejsce zajął Krzysztof Rapacz (22 lata) z Mszany Dolnej, a w "Hardtail" - 4. miejsce zdobył Mateusz Smoter (22 lata) z Męciny, natomiast Bartomiej Stanowski z Mszany Dolnej - zajął 1. miejsce, nie dając szans innym w swojej kategorii.

Nagrody wręczył –
Przewodniczący Rady Powiatu, pan Jacenty Musiał, który pogratulował wszystkim zawodnikom i zaprosił na następną edycję limanowskiego Downhilla.

Na koniec, wybrano 3 najlepiej jeżdżących w "Hardtail" i w "Hobby Full" mieszkańców Limanowej - w klasyfikacji generalnej (bez podziału na wiek):

HARDTAIL (Limanowa):
1. Mateusz Mól (14 lat)
2. Karol Sułkowski (15 lat)
3. Piotr Golonka (12 lat) - najmłodszy uczestnik zawodów!