V LIMANOWA FORREST - 07.07.2013 (ndz) - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
ULTRISFlashback-photographyGOPRFestiwal BiegowyIPAMCGPRVisegrad MarathonBielakActiveGravity RevoltBrygada BeskidówStowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychCentrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHAB

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
V LIMANOWA FORREST - 07.07.2013 (ndz)
2012-10-29 08:23:49
Powiększ
Znamy datę piątej edycji naszej sztandarowej imprezy, na którą już teraz zapraszamy Państwa - wszystkich małych i dużych fanów ruchu na świeżym powietrzu.

To jedyny taki - bieg górski - w Polsce, który jako bieg główny otwarty jest na wszystkich uczestników bez limitu wieku: bowiem limit czasu 2 godziny wystarcza, żeby każdy chętny ukończył go!

Najstarszy uczestnik miał do tej pory 85 lat, jest nim Pan Edward Mucha – najstarszy biegacz w Polsce i zarazem Honorowy Członek naszego Klubu. A dzieci mają często poniżej 10 lat (patrz: fotka).

TRASA:
Trasa prowadzi na Miejską Górę na której wznosi się Milenijny Krzyż (2,5 większy od tego na Giewoncie).

Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

MILENIJNY KRZYŻ:
Na szczycie Miejskiej Góry (716 m n.p.m.), znajduje się najwyższy stalowy krzyż w Polsce, wybudowany na 2000-lecie Chrześcijaństwa. Ma on wysokość 37 metrów, pomalowany białą, odblaskową farbą i nocą oświetlany jest czterema reflektorami. Dzięki temu góra jest rozpoznawalna z dużych odległości również nocą. Krzyż ma dwuczęściową konstrukcję. Dolna część ma wysokość 9 m, jest żelbetowa i znajduje się na niej taras widokowy. Górna część to stalowa konstrukcja o wysokości 28 m. Cała konstrukcja ma masę 350 ton. Pod tarasem znajduje się kapliczka z kopią obrazu Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej Bazyliki. Przy pięknej pogodzie widoki ze szczytu Miejskiej są niezapomnianym wrażeniem... obejmują bowiem nie tylko Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

Podczas biegu, kto będzie chciał chwilę odpocząć na szczycie, warto wyjść już na taras widokowy na Milenijnym Krzyżu i zobaczyć te piękne widoczki i zauroczyć się miejscem biegu. Będzie tam punkt z wodą, a więc będzie okazja przystanąć choć na chwilę i sprawdzić dlaczego miasto Limanowa określane jest w książkach i nawet w krzyżówkach jako „malownicza” stolica Beskidu Wyspowego.

Mapka i profil trasy: http://www.beskidwyspowy.com/trasy,31.html

"Rekomendacje":
- Limanowa Forrest – fenomen czy narkotyk?? - Wspomnienie Administratora portalu "BiegiGorskie.PL": http://www.forrest-limanowa.pl/aktualnosci,199.html
- Imperatyw kategoryczny, czyli IV Limanowa Forrest 2012 - Wspomnienie łódzkiej Grupy biegowej "biegampolodzi.pl TEAM": http://www.forrest-limanowa.pl/aktualnosci,198.html

@ Zapisy ruszą po nowym roku. Regulamin i trasa raczej nic powinny s zmienić od tegorocznego. Jeśli macie Państwo jakieś uwagi, prośby lub propozycje co do biegu, to prosimy o kontakt z organizatorem: kom. 537-303-258. Sponsorzy mile widziani! :-)

 

Zapraszamy na Jubileuszowy: "V Limanowa Forrest"! :-)


Dodane przez: admin, wyświetleń: 4407

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

HydrolimTescoBank Spóldzielczy LimanowamiastoGwarantVelosportPiekarniaDecomasterPartnerGold DropTransport Samochodowy MIKA HurtowniaUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaIntellect.plRachmistrzParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuTymbarkMZGKiM LimanowaDrukarnia MMIziGSM
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2374908, on-line 6
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect