Aktualności

Wielkanocne Grand Prix Sądeczanina
Dnia 31 marca 2012 r. w Rytrze, zainaugurowano kolejną edycję biegowego Grand Prix Sądeczanina.

W poprzednim roku, w ramach GP, każdego miesiąca, odbywał się bieg począwszy od marca do listopada. Zawodnicy, za kolejne starty i zdobyte miejsce nagradzani byli punktami w klasyfikacji generalnej Grand Prix (GP).

Blisko siedemdziesiąt osób wzięło udział w I Wielkanocnym Biegu Sądeczanina.

W tym roku trochę nieco dłużej przyszło czekać amatorom biegowego GP. Ale już oficjalnie 31 marca br zainaugurowano "I bieg Wiosenny Sądeczanina", w ramach kolejnej edycji Grand Prix Sądeczanina.

Na starcie biegu w Rytrze (bieg górski, anglosaski) jak zwykle pojawiło się kilku wybitnych zawodników, na czele z maratończykiem Henrykiem Szostem (medalistą mistrzostw Polski w maratonie, od niedawna rekordzistą kraju w maratonie, olimpijczykiem IO w Pekinie i olimpijczykiem na tegoroczną olimpiadę w Londynie), który dopingował zawodników na trasie biegu.

Początkowo start był przewidziany spod hotelu Perła Południa o godz. 11:00, ale został przesunięty o 10 min. Jak się później okazało, organizatorzy chyba „zamówili” pogodę dla zawodników. Pogoda była zmienna. Na trasie padał deszcz, grad, śnieg, wiał silny wiatr, co nie przeszkodziło co nie którym w poprawieniu rekordów życiowych.

Zwyciężył Ryszard Kobajło z czasem 00:35:40 przed Piotrem Pociechą 00:36:12 i Adamem Długoszem 00:36:25.

Wśród pań wygrała Barbara Gruca z czasem 00:39:03, druga była Węglarz Katarzyna z wynikiem 00:42:32, a na trzecim stopniu podium zameldowała się Bodziony Anna z czasem 45:51.

W zawodach brali udział również zawodnicy z naszego regionu. Świetnie spisał się zawodnik KS Limanowa Forrest, Paweł Sułkowski, który z czasem 00:42:29 zajął wysokie 17 miejsce. Gratulujemy też pozostałym zawodnikom osiągniętych rezultatów.

Kolejne edycje biegów z cyklu Grand Prix Sądeczanina, będą miały miejsce m.in. w Rytrze, Krynicy Zdroju, Muszynie. Kolejny bieg z tego cyklu, ma się odbyć pod koniec kwietnia.