Aktualności

Edward Mucha udanie pobiegł w Biegu Piastów
W XXXVI Biegu Piastów - imprezie rangi europejskiej - wzięło udział razem 5020 uczestników.

Edward Mucha wystartował niestety przy chorobie i nie mógł dać z siebie wszystkiego, na co było go w rzeczywistości stać. Jednak i tak bardzo udanie pobiegł w swojej kategorii wiekowej.

Poniżej wyniki Edwarda Muchy - reprezentanta Klubu Sportowego „Limanowa Forrest” i Urzędu Miasta w Limanowej:

Na dystansie 30 km, Edward Mucha zajął w swojej kategorii 5 miejsce, a wśród Polaków zajął 2 miejsce. Należy nadmienić, że w pierwszej 10-tce przybiegło tylko 3 Polaków! - reszta to zawodnicy z Litwy, Norwegii, Czech i Finlandii. Natomiast w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich już zawodników, Edward Mucha zajął wysokie 48 miejsce / na 316, którzy ukończyli bieg.

Jeszcze lepiej pobiegł Edward na dystansie 26 km. W swojej kategorii wiekowej zajął 1 miejsce na 159 zawodników! W tej kategorie w pierwszej 10-tce było 6 Polaków - pozostali to zawodnicy z Litwy, Norwegii, Czech i Finlandii. Natomiast w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich zawodników na dystansie 26 km, Edward Mucha zajął bardzo wysokie 21 miejsce / na 1538 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Z ostatniej chwili:

Z Biegu Piastów, Edward Mucha miał bezpośrednio wyjechać do Niemiec na Mistrzostwa Świata. Niestety, rozchorował się jeszcze bardziej i zmuszony był wrócić do domu. Bardzo jest mu żal z tego powodu.

Życzymy Edwardowi dużo zdrowia! - z pewnością jeszcze nieraz, będzie miał okazję powalczyć o najwyższe laury na imprezie rangi światowej.

2012-03-09 02:20:00 admin, wyświetleń 3010