Aktualności

V Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego
W ubiegłą sobotę 22 października, nasi Zawodnicy brali udział w V Biegu Ulicznym im. Kazimierza Świerzowskiego.

Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach – 5 oraz 10 km.

Na dystansie 10 km, spośród 112 startujących mężczyzn Jarosław Oleksy zajął dobre 54 miejsce.

Tuż za nim – na 79 pozycji linię mety przekroczył Edward Mucha, a zaraz po nim Zbigniew Śmieszek – 88 miejsce.

O wiele bardziej imponująco wyniki te prezentują się w poszczególnych kategoriach wiekowych:

M3 – Zbigniew Śmieszek: 16 miejsce na 23 startujących (czas 00:47:52),

M4 – Jarosław Oleksy: 9 miejsce na 21 startujących (czas 00:42:22),

M4 – Edward Mucha: 17 miejsce na 21 startujących (czas 00:46:02).

Biorąc pod uwagę, że Edward Mucha przygotowuje się do sezonu zimowego, a jego głównym celem są starty w biegach narciarskich, jest to bardzo dobra zapowiedź rosnącej formy!

Podczas zawodów, startował również inny biegacz z Limanowej - Paweł Sułkowski, który osiągnął dobry rezultat: 00:42:03.

Znakomicie zaprezentowali się także nasi koledzy „zza miedzy”, a zwłaszcza Kuba Burghartd (Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego), który zwyciężył ustanawiając nowy rekord trasy 00:29:56 (!), a także Zygmunt Łyżnicki (MOK Mszana Dolna) oraz Wincenty Bukowiec (AKS Ujanowice), którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii M5.

Obszerniejszą relację na temat imprezy można przeczytać na NS.Runners oraz: e-lipinki.pl

2011-10-27 20:54:44 forrest, wyświetleń 3071